Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Habo IF

Följ

Habo IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:00

      Mariebo IK vit (borta) P-13


      11:00
    • 09:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-14


      11:00
    • 09:00

      P17 Poolspel Konstgräs Slätten


      14:00
    • 09:15

      Poolspel mot Bankeryd SK P16


      12:30
    • 10:00

      ÖIS/Vista röd (borta) P-13


      12:00
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P17


      12:00
    • 10:20

      Träning F17


      14:00
    • 10:20

      Poolspel Norrahammar F17


      15:00
    • 11:00

      Mariebo IK gul (borta) P-13


      13:00
    • 11:00

      Ekhagens IF 2 (hemma) F-11


      12:30
    • 11:00

      Mullsjö IF Gul (hemma) P-12


      13:00
    • 11:30

      Lekeryd-Svarttorps SK 2 (borta) F-10


      13:30
    • 12:30

      Bottnaryds IF (borta) P-14


      14:30
    • 13:00

      Mariebo IK gul (borta) F-13


      14:30
    • 13:00

      Bankeryds SK svart (borta) F-14


      15:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-13


      16:00
    • 14:00

      Lekeryd-Svarttorps SK blå (hemma) P-14


      16:00
  • 2Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-14


      12:00
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) F-14


      12:00
    • 10:00

      P15 - poolspel Konstgräs Slätten


      13:00
    • 10:00

      Poolspel på Slätten söndag 2 juni P-15


      12:30
    • 10:15

      F-15 Boll- och matchvärdar F-15


      13:00
    • 10:30

      Aneby SK (borta) F-12


      12:30
    • 11:00

      Forserums IF B (9-m) (hemma) Fotboll Dam


      13:00
    • 11:00

      Bankeryds SK (hemma) P-11


      13:00
    • 11:00

      Ekhagens IF (hemma) F-13


      12:30
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-12


      14:00
    • 14:00

      Mariebo IK svart (hemma) F-13


      15:30
    • 14:00

      Lekeryd-Svarttorps SK 1 (hemma) F-10


      16:00
    • 16:00

      IF Eksjö Fotboll (borta) P-09/P10


      18:00
    • 16:00

      Bankeryds SK blå (borta) F-14


      18:00
    • 17:00

      Tabergs SK (hemma) Fotboll Herr


      19:00
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F16 Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning Fotboll Dam


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:20

      Träning P16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-14


      20:00
    • 18:30

      Habocupen - Matchvärdar Habo IF


      19:30
    • 18:50

      Träning Fotboll Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      Mullsjö IF (hemma) F-11


      20:30
  • 5Ons
    • Heldag

      F-15 Arbetsvecka F-15

    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Spelarråd F-11


      17:40
    • 17:00

      Spelarråd P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning F-10


      19:15
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      18:30
    • 17:30

      Träning F18


      18:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Bankeryds SK (borta) P-18 Junior


      21:00
    • 19:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) F16 Dam


      21:00
    • 19:00

      IK Vista röd (hemma) F-14


      21:00
  • 6Tor
    • 10:00

      IF Hallby FK 2 (borta) P-11


      12:00
    • 10:00

      Träning P-15


      11:30
    • 11:00

      Träning P-18 Junior


      12:30
    • 14:00

      Bosna IF (borta) Fotboll Herr


      16:00
    • 17:15

      Träning F-10


      19:15
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14


      19:00
    • 18:15

      Målvaktsträning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      Träning F16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
    • 19:00

      Träning F-11


      20:30
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning F17


      18:00
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 19:00

      Husqvarna FF svart (hemma) P-13


      21:00
    • 19:00

      Husqvarna FF (hemma) F-10


      21:00
    • 19:00

      IF Hallby FK blå (hemma) P-12


      21:00
  • 8Lör
    • 08:00

      Friidrotts DM Konstgräs Slätten


      00:00
    • 09:00

      Tenhults IF svart (hemma) P-12


      11:00
    • 11:00

      Tenhults IF vit (hemma) P-12


      13:00
    • 12:00

      Waggeryds IK Vit (borta) P-14


      14:00
    • 14:00

      IF Eksjö Fotboll (hemma) F-12


      16:00
    • 14:00

      Bankeryds SK vit (hemma) P-14


      16:00
    • 14:00

      Egnahems BK (borta) P-11


      15:30
    • 16:00

      Nässjö FF (hemma) F-12


      18:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Friidrotts DM Konstgräs Slätten


      18:00
    • 09:00

      Gislaveds IS svart (hemma) P-14


      11:00
    • 10:00

      Husqvarna FF (hemma) F-13


      11:30
    • 11:00

      Jönköpings Södra IF svart (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      Barnarps IF (borta) F-11


      13:00
    • 12:00

      IF Hallby FK (borta) F-10


      14:00
    • 13:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-13


      15:00
    • 13:00

      Lekeryd-Svarttorps SK blå (hemma) P-14


      15:00
    • 14:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) F16 Dam


      16:00
    • 15:00

      Lekeryd-Svarttorps SK (borta) F-13


      16:30
    • 15:00

      IF Hallby FK vit (hemma) F-14


      17:00
    • 16:30

      Bottnaryds IF (hemma) P-12


      18:30
    • 17:00

      Månsarps IF (9-m) (borta) Fotboll Herr


      19:00
    • 17:00

      Aneby/Bälaryd (hemma) P-09/P10


      19:00
    • 17:00

      IK Tord svart (borta) P-14


      19:00
    • 17:00

      IF Hallby FK blå (hemma) F-14


      19:00
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F16 Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      19:00
    • 17:30

      Träning Fotboll Dam


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:20

      Träning P16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-14


      20:00
    • 19:00

      Träning P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      IK Tord (hemma) Fotboll Herr


      21:00
    • 19:00

      Bollkalle + gå in med herrlaget P-12


      21:00
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-10


      19:15
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      18:30
    • 17:30

      Träning F18


      18:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Mariebo IK (hemma) P-18 Junior


      21:00
    • 19:00

      Mariebo/Haga (borta) F16 Dam


      21:00
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 17:00

      Träning F17


      18:00
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 18:00

      IF Haga svart (borta) P-12


      20:00
  • 15Lör
    • 08:00

      Kabecupen P-15


      13:30
    • 10:00

      Egnahems BK (borta) F-13


      11:30
    • 10:00

      Husqvarna FF blå (hemma) P-14


      12:00
    • 10:30

      Tranås FF (borta) F-10


      12:30
    • 11:00

      Barnarps IF (borta) P-12


      13:00
    • 12:00

      Jönköpings Södra IF vit (borta) P-12


      14:00
    • 13:00

      Kabecupen! F-15


      18:30
    • 13:30

      IF Hallby FK vt (hemma) F-13


      15:00
    • 14:00

      Ekhagens IF röd (borta) F-12


      16:00
    • 14:00

      Tabergs SK röd (borta) F-14


      16:00
    • 16:00

      Vrigstads IF (hemma) Fotboll Herr


      18:00
    • 16:00

      Bollkalle + gå in med herrlaget P-12


      18:00
  • 16Sön
    • 07:00

      Städdag Bring P-13


      11:30
    • 09:00

      KABE CUPEN P16


      15:00
    • 09:30

      Kabecupen 2024 P17


      15:30
    • 10:00

      Ekhagens IF (borta) F-13


      11:30
    • 10:00

      Habo IF grön (hemma) P-14


      12:00
    • 10:00

      Hvetlanda GIF/Vetlanda FF 1 (hemma) F-10


      12:00
    • 11:00

      Waggeryds IK Vit (borta) F-12


      13:00
    • 12:00

      Ekhagens IF grön (hemma) P-14


      14:00
    • 13:00

      Ölmstads IS/IK Vista (hemma) F-11


      14:30
    • 13:00

      Husqvarna FF Vit (borta) P-12


      15:00
    • 14:00

      IK Tord lila (borta) P-14


      16:00
    • 14:00

      Tabergs SK gul (borta) F-14


      16:00
    • 14:00

      Egnahems BK svart (borta) F-14


      16:00
    • 16:00

      Adelövs IK/Sommens AIF (hemma) P-09/P10


      18:00
    • 17:00

      Skillingaryds IS (borta) P-18 Junior


      19:00
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F16 Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning F-11


      19:00
    • 17:30

      Mullsjö IF (borta) P-11


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning Fotboll Dam


      19:00
    • 18:20

      Träning P16


      19:30
    • 18:30

      Träning F-14


      20:00
    • 18:50

      Träning Fotboll Herr


      20:30
    • 19:00

      Mariebo IK Vit (hemma) P-12


      21:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 17:25

      J-södra (borta) P-11


      18:25
    • 17:30

      Träning P18


      18:30
    • 17:30

      Träning F18


      18:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Norrahammars GIS (borta) Fotboll Herr


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F-12


      21:00
    • 19:00

      Lommaryds IF (hemma) F-10


      21:00
  • 20Tor
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 17:30

      Träning Fotboll Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-18 Junior


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14


      19:00
    • 18:15

      Målvaktsträning P-12


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Dam


      20:30
    • 19:00

      Egnahems BK orange (hemma) P-14


      21:00
    • 19:00

      Träning F16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
    • 19:00

      Träning F-11


      20:30
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      Bankeryds SK gul (borta) P-13


      12:00
    • 10:00

      Forserums IF (hemma) F-12


      12:00
    • 10:00

      Ekhagens IF röd (borta) P-14


      12:00
    • 10:00

      IK Tord (borta) F-14


      12:00
    • 11:00

      IF Haga (borta) F-10


      13:00
    • 11:00

      Match NGIS-Habo IF F14 Röd F-14


      13:00
    • 11:00

      Match IF Haga - Habo IF F-14


      12:00
    • 13:30

      Tranås FF (borta) F-11


      15:00
    • 14:00

      Råslätt SK 1 (hemma) P-11


      16:00
    • 15:30

      Hovslätts IK (borta) F-13


      17:00
    • 15:30

      Tranås FF 2 (borta) P-09/P10


      17:30
    • 16:30

      Nässjö FF vit (borta) P-14


      18:30
    • 16:30

      Mariebo IK Röd (hemma) P-12


      18:30
    • 17:00

      Tenhults IF svart (hemma) F-13


      18:30
    • 17:00

      Lekeryd-Svart. SK (borta) Fotboll Herr


      19:00
    • 19:00

      Tranås FF (borta) F16 Dam


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK svart (borta) P-13


      21:00
    • 19:00

      Mariebo IK Gul (hemma) P-12


      21:00
  • 24Mån
    v.26
    • 17:15

      Träning F-15


      18:30
    • 17:30

      Egnahems BK (hemma) F-13


      19:00
    • 17:30

      Assyriska IK (hemma) P-14


      19:30
    • 17:30

      Träning F16 Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09/P10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-18 Junior


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Match mot Tranås borta P-09/P10


      19:00
    • 18:20

      Träning P16


      19:30
    • 18:45

      Träning F-10


      20:45
    • 18:50

      Träning Fotboll Herr


      20:30
    • 19:00

      Tenhults IF vit (borta) P-13


      21:00
    • 19:00

      Habo IF röd (hemma) F-13


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
    • 19:00

      Gymmix Konstgräs Slätten


      20:00
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:30

      Träning F16 Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-11


      19:00
    • 17:30

      Träning Fotboll Dam


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:20

      Träning P16


      19:30
    • 18:30

      Jönköpings Södra IF grön (borta) P-14


      20:30
    • 19:00

      Skillingaryds IS (borta) Fotboll Herr


      21:00
    • 19:00

      Månsarps IF (hemma) Fotboll Dam


      21:00
    • 19:00

      Månsarps IF (borta) P-13


      21:00
    • 19:00

      Träning P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      Nässjö FF vit (hemma) P-14


      21:00
    • 19:00

      Mariebo IK 2 (hemma) F-10


      21:00
  • 26Ons
    • 17:00

      Mariebo IK vit (borta) P-14


      19:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning F-10


      19:15
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P18


      18:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Råslätts SK (hemma) P-18 Junior


      21:00
    • 19:00

      Husqvarna FF 2 (hemma) P-11


      21:00
    • 19:00

      Tenhults IF svart (borta) P-13


      21:00
    • 19:00

      Tenhults IF svart (hemma) P-14


      21:00
  • 27Tor
    • 17:15

      Träning F-10


      19:15
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 17:30

      Egnahems BK svart (borta) P-14


      19:30
    • 17:30

      Träning Fotboll Herr


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning P-18 Junior


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14


      19:00
    • 18:30

      Träning Fotboll Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      Norrahammars GIS Grön (borta) F-12


      21:00
    • 19:00

      Bankeryds SK gul (hemma) F-13


      20:30
    • 19:00

      Nässjö FF 2 (borta) F-11


      21:00
    • 19:00

      Träning F16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
    • 19:00

      Träning F-11


      20:30
    • 19:00

      Bankeryd SK (hemma) P-11


      20:00
  • 28Fre
    • 17:15

      Träning F-16


      18:15
    • 18:30

      Ekhagens IF 2 (borta) P-09/P10


      20:30
    • 19:00

      Vrigstads IF/Hultsjö IF 1 (borta) F-10


      21:00
  • 29Lör
    • Heldag

      Kiosken vid friidrotten F16 Dam

    • Heldag

      Habo-Cupen 2024 F-11

    • 07:00

      Träning Fotboll Dam


      19:00
    • 07:30

      HaboCupen 2024 Habo IF


      20:30
    • 08:00

      Habo Cupen 2024 Anmälan F-14


      00:00
    • 08:00

      HaboCupen P-12


      18:00
    • 08:00

      HaboCupen 2024 P-14


      00:00
    • 08:00

      Grill Habocupen 2024 Fotboll Herr


      19:00
    • 08:00

      Habocupen 2024 F-13


      00:00
    • 08:00

      Habocupen 2024 P-13


      00:00
    • 08:00

      Intresseanmälan Habocupen Ungdomsdomare


      00:00
    • 08:00

      Habocupen P-11


      00:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Habo Cupen 2024 Anmälan F-14


      14:00
    • 00:00

      HaboCupen 2024 P-14


      18:00
    • 00:00

      Habocupen 2024 F-13


      17:00
    • 00:00

      Habocupen 2024 P-13


      19:00
    • 00:00

      Intresseanmälan Habocupen Ungdomsdomare


      17:00
    • 00:00

      Habocupen P-11


      16:00
    • 07:00

      Träning Fotboll Dam


      18:00
    • 07:30

      HaboCupen 2024 Habo IF


      17:30
    • 08:00

      Grill Habocupen 2024 Fotboll Herr


      18:00
    • 09:00

      HaboCupen P-12


      18:00